Dzikie wysypisko w centrum miasta. Interwencja RDN

13.05.2020

Sterta śmieci wielkogabarytowych zalega od dwóch miesięcy przy ul. Dojazd. Miasto po interwencji RDN zobowiązało się je wywieźć.

Mieszkańcy interweniują do RDN, bo jak mówią, interwencje w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej nic nie dają.

Nic nie możemy z tym zrobić – mówią oburzeni.

– Oczywiście, że bardzo przeszkadza, źle wygląda. Jeżeli chodzi tutaj o klientów tych firm, które tutaj są to jest to bardzo brzydki wizerunek. Na początku były wystawione dwa krzesełka jakby to była wystawka gabarytów, a w tej chwili jest to regularne dzikie wysypisko. Jest to bardzo brzydkie. Służby były tutaj kilka razy, popatrzyli na śmietnik i pojechały dalej. Na pewno coś takiego nie powinno mieć miejsca, ale to ktoś temu jest winien.

Chętnych na usunięci gabarytów nie było. Jak się okazało wysypisko znajduje się w paśmie drogowym co mocno komplikuje sytuację.

Po interwencji reportera radia RDN głos w sprawie zabrał Stefan Piotrowski, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Tarnowie. Jego zdaniem odpowiedzialny za wywóz śmieci jest Zarząd Dróg i Komunikacji.

Innego zdania jest jego dyrektor Artur Michałek, który jasno stwierdził, że odpowiedzialność za nielegalne wysypisko leży po stronie miasta.

– Te śmieci do końca tygodnia zostaną usunięte, prawdopodobnie zajmie się tym Pan Stefan Piotrowski. Generalnie gmina miasta Tarnowa upora się z tym tematem do końca tygodnia i te śmieci zostaną usunięte.

Jeśli jesteście świadkami podobnych sytuacji, piszcie do nas i wysyłajcie zdjęcia na info@rdn.pl.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN