Dziś Dzień Chemika, świętuje Grupa Azoty

15.06.2019

A zaczęło się znacznie wcześniej, bo na początku czerwca, gdy ruszyła sztafeta górska pod hasłem – Grupa Azoty na szczytach. Radio RDN będzie z wozem transmisyjnym przy Centrum Sztuki Mościce.

– To przedsięwzięcie, w które po raz pierwszy włączyli się też pracownicy z Tarnowa – mówi prezes Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki. – 18 osób od początku czerwca pokonało 1800 km – od Gór Izerskich po Bieszczady. Biegli po szczytach. Dziennie pokonywali 160 km. Sportowcy będą także obecni w Tarnowie.

Będą też występy gwiazd.

– O 14.00 Organek, dwie godziny później – Kamil Bednarek, o 19.00 zespół Sonbird, czyli debiuty w Opolu, a na koniec jedna z polskich gwiazd – Daria Zawiałow. Otwieramy też scenę dla tarnowskich artystów – dodaje Wojciech Wardacki.

Będą się prezentowali m.in. uczniowie ze Studia Rocka Pawła Mazura.

Do udziału zaprasza prezes Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki. – Święto to też okazja do pochwalenia się, pokazania co potrafią nasi pracownicy, jakie mają szerokie zainteresowania. No i to co najważniejsze – to możliwość spokojnego porozmawiania, poznania się od innej strony. Na co dzień brakuje na to czasu.

Azotowy bieg na dystansie 10 km będzie w tym roku dedykowany ciężko chorej byłej wiceprezydent Tarnowa oraz byłej pracownicy Grupy Azoty – Dorocie Skrzyniarz.

Hasło tegorocznej imprezy – Chemia pomiędzy nami.

Radiowa transmisja spod Centrum Sztuki Mościce od 11.00.

Impreza rozpoczyna się w samo południe.

Posłuchaj:
dr Wojciecha Wardackiego
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN