Dziś Dzień Życia Konsekrowanego [ZDJĘCIA]

02.02.2018

Nie zamykają się w zakonach, by uciec od świata, ale żeby być świadectwem wiary w Boga. Siostry zakonne, zakonnicy czy księża – osoby życia konsekrowanego budują kulturę jedności potrzebną na świecie. To jeden z tematów dzisiejszych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w Tarnowie.

Jesteśmy żywym świadectwem wiary, którą musimy zarażać innych ludzi – mówi s. Beniamina Kogut ze zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. – Wyszłyśmy z rodzin i idziemy do rodzin, idziemy do dzieci i uczestniczymy w ich życiu a ich wiara jest podporą dla naszej wiary. Kościół jest jeden, chociaż ma najrozmaitsze rzeczywistości takiego konkretnego życia, czy rodzinnego, samotnego, konsekrowanego – dodaje s. Beniamina.

Będąc w zakonie, wiele razy zauważamy, jak wiara w Boga na świecie słabnie – mówi s. Maksymiliana Pliszka, ze zgromadzenia Służebniczek Dębickich. – Staramy się wsłuchiwać w życie świata, w życie ludzi, by na nie odpowiadać zgodnie z naszym charyzmatem. Dlatego jest to ważne, że żyjemy w świecie i dla świata, żeby go uświęcać i żeby był przeniknięty Bożym Duchem – dodaje s. Maksymiliana.

Wiarę trzeba umacniać, ale również trzeba się nią dzielić – uważa ks. Zbigniew Krzyszowski, wikariusz biskupi ds. zakonnych. – Wiara smutna nikogo nie przyciągnie. Siostry z taką wielką radością przekazują nie tylko Słowo Boże, ale także apostołują przez pracę. To jest najbardziej przemawiające do współczesnego człowieka, właśnie ta radość przez apostolstwo i robią to z entuzjazmem – mówi ks. Krzyszowski.

Przedstawiciele kilkunastu zakonów z diecezji tarnowskiej uczestniczą w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego.

Biorą udział w konferencji poświęconej przygotowaniom do V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W południe Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego. Podczas Eucharystii odnowili śluby wieczyste.

Posłuchaj:
S. Beniamina Kogut
S. Maksymiliana Pliszka
Ks. Zbigniew Krzyszowski
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN