Dziś jazda autobusem miejskim nic nie kosztuje!

22.09.2021

Sądeczanie mogą dziś (22.09) jeździć za darmo autobusami MPK. Ma to związek ze Światowym Dniem bez Samochodu. Jeśli wybieracie komunikacje miejską zabierzcie ze sobą dowód rejestracyjny swojego auta.

Każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu, który w autobusie komunikacji miejskiej okaże ważny dowód rejestracyjny będzie mógł skorzystać z przejazdu autobusem MPK całkowicie za darmo. Oczywiście zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Taka przesiadka to nie tylko mniejsze korki, ale też oszczędność dla naszego portfela i oczywiście ochrona środowiska – podkreśla Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Dowód rejestracyjny trzeba pokazać kierowcy, który w tym dniu wyda bezpłatny bilet. Przypominamy, że samochody osobowe spalają 21 razy więcej paliwa niż autobus przewożący taką samą liczbę pasażerów – informuje sądecki magistrat.

Bezpłatna jazda autobusem jest dziś możliwa także w Gorlicach. Miejski Zakład Komunalny zachęca w ten sposób do zostawienia swojego auta w domu z racji międzynarodowego Dnia bez samochodu.

Wchodząc do autobusów wystarczy okazać dowód rejestracyjny swojego pojazdu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN