Dziś okaże się czy znajdzie się inwestor na termy w Porębie Wielkiej

10.12.2019

Rada powiatu limanowskiego już w marcu zdecydowała, że sprzedane zostaną udziały spółki Gorczańskie Wody Termalne, która wcześniej zajmowała się odwiertami. Nowy właściciel miałby zainwestować w budowę basenów geotermalnych, a w przyszłości także hotelu.

Założenia promocji powiatu czy też to co mógł zrobić samorząd czy w ogóle spółka to jest realizowane. Krótko mówiąc są przygotowane grunty pod budowę, jest odwiert i zakład górniczy, czyli wszystko to co potrzebne do budowy tych basenów. Natomiast samorząd z racji przepisów ma złe umocowania do prowadzenia działalności – wyjaśnia starosta limanowski Mieczysław Uryga.

Powiat limanowski już po raz drugi szuka inwestora. Poprzednio nikt nie złożył do urzędu swojej oferty. – Ponowiliśmy drugi raz sprzedaż tak, żeby dać jeszcze czas do przemyśleń przedsiębiorcom czy różnym inwestorom – dodaje starosta.

Spółka do tej pory należała do powiatu limanowskiego, ale jej udziały posiadają też gminy Niedźwiedź, Mszana Dolna i miasto Mszana Dolna. Wszystkie samorządy przyjęły uchwały intencyjne w sprawie sprzedaży spółki.

Posłuchaj:
Mieczysław Uryga
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Otwórz serce dla Leonka - charytatywny koncert w Tuchowie
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN