Dziś otwarcie długo wyczekiwanego wiaduktu przy Gumniskiej

24.08.2018

Pierwszym z czterech remontowanych wiaduktów będziemy mogli przejechać o godzinie 14.00.

Ruch zostanie puszczony w związku z rozpoczętym remontem ul. Słonecznej, dla zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów na odcinku ulicy Lwowskiej od ulicy Starodąbrowskiej do skrzyżowania z ulicą Słoneczną.

– Poprawi się znacznie jakość komunikacji w tym miejscu – mówi Piotr Jędrzejczyk, dyrektor projektu ds. modernizacji trasy Kraków – Rzeszów.

-Mamy trzy normatywne pasy, po każdej stronie szeroki chodnik. Obiekt jest cały nowy, przebudowane są wszystkie instalacje biegnące pod drogą. W związku z tym, że w Tarnowie mamy wysoki poziom wód gruntowych, została zabudowana izolacja, która odcina warstwy drogowe od wód gruntowych – wyjaśnia Piotr Jędrzejczyk.

– Trochę to za długo trwało, ale na szczęście nie trzeba będzie już korzystać z objazdów – mówią kierowcy. – Dobrze, że otwierają, bo to po prostu zgroza była. Byłoby miło zobaczyć w końcu Krakowską otwartą. -Powinno być lepiej. -Dużo ludzi będzie szukać alternatywy, objazdu zamkniętego w tej chwili kawałka ulicy Lwowskiej. – Kierowcy mieli utrudnienia. Za dużo remontów na raz zaczęto robić – dodają.

Ponieważ zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Gumniskiej z Mostową, zarówno kierowcy jak i piesi muszą zachować w tym miejscu szczególną ostrożność i stosować się do sygnałów uruchomionej sygnalizacji świetlnej oraz zmienionego oznakowania drogi.

Przebudowa czterech wiaduktów kolejowych w Tarnowie jest częścią inwestycji, realizowanej przez PKP PLK S.A. na trasie Kraków – Rzeszów.

Posłuchaj:
Piotr Jędrzejczyk
Kierowcy
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN