Od dziś w Tarnowie miejskie skutery i e-hulajnogi [ZDJĘCIA]

19.08.2019

Szkopuł w tym, że przepisy nie nadążają za rozwojem tego rodzaju usług, a rozmaite urazy są dość powszechne. Obecnie jadący na e-hulajnodze jest traktowany jak biegnący pieszy. Problem więc pojawia się wtedy, gdy dojdzie do wypadku. Trzeba więc mocno uważać.

W Tarnowie mają pojawić się także nowe rowery, stacje i wiaty.

Tarnowski magistrat otrzymał niemal milion złotych unijnego dofinansowania na rozbudowę miejskiej wypożyczalni jednośladów. Łącznie miasto wzbogaci się o 60 pojazdów.

Były głosy mieszkańców, że stacji jest za mało – mówi prezydent Roman Ciepiela.

– Tarnowianie polubili rowery miejskie, często z nich korzystają. Złożyliśmy kolejny wniosek do funduszy europejskich. Mamy już potwierdzenie, że pieniądze będą przyznane. Blisko milion złotych będziemy mogli wykorzystać na rozwój sieci rowerowej. Powstaną nowe stacje, w takich miejscach, które w nie były uwzględnione w pierwszym rozdaniu. Mam nadzieje, że będzie łatwiej załatwiać sprawy, poruszać się, albo po prostu zwiedzać nasze miasto.

Nowe stacje mają pojawić się m.in. w Mościcach, przy dworcu PKP, na ulicy Goldhammera, przy PWSZ, czy w okolicach ul. Marynarki Wojennej.

Całe zadanie będzie kosztować miasto ponad milion trzysta tysięcy złotych.

Ponadto tarnowskie MPK otrzymało blisko 7 milionów złotych z funduszy unijnych na zakup nowych autobusów miejskich, dostosowanie zaplecza technicznego i modernizację systemów zarządzania ruchem.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN