Dziś ważna sesja w Starym Sączu. Czy radni zablokują inwestycję drogową w dolinie Popradu?

22.12.2020

Na dzisiejszej sesji w Starym Sączu radni pochylą się między innymi nad projektem uchwały intencyjnej, która jest apelem mieszkańców Barcic o zaprzestanie, jak twierdzą, budowy drogowego korytarza tranzytowego przez dolinę Popradu do granicy ze Słowacją w Mniszku.

Mieszkańcy zaznaczają w nim, że inwestycja udostępni TIR-om swobodny przejazd przez centrum miejscowości, a to pogorszy ich bezpieczeństwo i zniszczy walory turystyczne i naturalne Beskidu Sądeckiego.

W inwestycji, którą krytykują między innymi mieszkańcy Barcic, chodzi o coś zupełnie innego. Przyjmowanie teraz takiej uchwały byłoby błędem – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Toczy się postępowanie i bardzo zaawansowany jest projekt przebudowy drogi w Barcicach. Projekt, powtarzam, bardzo korzystny. Tam jest zupełna przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową do Przysietnicy, jest rozwiązanie kwestii odwodnienia. Doświadczenie bardzo mocno mi podpowiada, że przyjmowanie takiej uchwały nie służy tej niezwykle ważnej inwestycji.

Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu rozpocznie się dziś o godz. 13.00 w kinie Sokół.

Przypominamy, że według prawa na sesji może pojawić się każdy zainteresowany mieszkaniec i w wolnych wnioskach zabrać głos lub wyrazić swoje zdanie w konkretnej sprawie.

O efektach spotkania radnych powiemy w Pulsie Regionu po godz. 15:30.

Posłuchaj:
Jacek Lelek
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN