Od dziś zmiany w tarnowskim MPK

01.07.2020

Wakacyjny rozkład jazdy, włączona klimatyzacja i obowiązek zakrywania ust i nosa. To nowości w komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Od dzisiaj używamy klimatyzacji we wszystkich tarnowskich autobusach i dzieje się to z dwóch przyczyn. Po pierwsze sytuacja epidemiczna w Tarnowie znacząco się poprawiła. Po drugie Główny Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie, z którego wynika, że można korzystać z klimatyzacji. Przez to bezwzględnie musimy wymagać maseczek. Maseczki i dystans to jest najlepsza forma zabezpieczenia przed koronawirusem – mówi Jerzy Wiatr, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.

Kierowca będzie mógł wyprosić podróżującego, który nie dostosuje się do zasad – dodaje dyrektor Wiatr.

– Nie można pozwolić na to żeby osoby bez maseczek podróżowały i stanowiły zagrożenie. Podróżni mają obowiązek podporządkowania się zasadom wydawanym przez kierujących autobusami, jeśli polecenia te są związane  z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu. Kierowca w autobusie jest jak kapitan na statku, on odpowiada za bezpieczeństwo. Muszą być te maseczki, pomaga nam dzisiaj również policja.

Jak dodaje, warunkiem jest pokazanie dokumentu zwalniającego z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Kierowca będzie komunikował się z pasażerami przez specjalne komunikaty. W momencie odmowy, np. opuszczenia pojazdu kierowca wezwie Straż Miejską.

Posłuchaj:
Jerzy Wiatr
Wydawca, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN