Obraźliwe napisy z konkretnym nazwiskiem na budynkach – Policja na tropie sprawców

09.11.2017

Napisy pojawiły się na kilkunastu budynkach w Brzesku. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio RDN Małopolska może chodzić o sprawę handlarzy narkotykami. Mieszkańcy są oburzeni, bo wandale zniszczyli w wielu przypadkach odnowione elewacje. Policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Brzescy śledczy nie chcą ujawniać szczegółów sprawy i czy osoba, której nazwisko widnieje na budynkach, współpracowała z wymiarem sprawiedliwości. Nieoficjalnie, jak dowiedziało się nasze radio, może chodzić o porachunki między grupami handlującymi narkotykami. – Śledztwo jest w toku. Wyspecjalizowane osoby po charakterze pisma są w stanie zidentyfikować sprawcę – mówi Jarosław Dudek z brzeskiej Policji.

Niedawno nasz blok został odnowiony. A zaraz pojawił się ten napis – to jest oburzające. Pewnie robią to małolaty, bo nie sądzę, że komuś starszemu do głowy by przyszło pisać po ścianach – komentuje jedna z mieszkanek.

Wandalowi, jeżeli udowodniona mu zostanie wina, grozi grzywna. Właściciele zniszczonych budynków będą się także domagać odszkodowań.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN