Egzaminy na kat. B wznowione. Trzeba się jednak spieszyć!

22.05.2020

18 maja Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznowił egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie oraz szkolenia i kursy stacjonarne. Odbywają się one na innych niż dotychczas zasadach, ale, pomimo pandemii, cieszą się nie mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem.

Obowiązkowy pomiar temperatury przed wejściem do budynku i podwójna dezynfekcja rąk, a także własny kask i słuchawki na egzamin kategorii A – to tylko niektóre z wprowadzonych zasad, dzięki którym egzaminy mogą się odbywać, mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie.

– Jest ich kilka. Nie wpuszczamy osób wcześniej niż 15 minut przed egzaminem. Do budynku przychodzą osoby, które mają wyznaczony termin egzaminu lub szkolenia, nie wpuszczamy osób postronnych. Dezynfekujemy ręce w dwóch miejscach – przy wejściu do budynku i wyjściu z poczekalni na egzamin praktyczny. Jak na razie nie ma z tym problemu, każdy stosuje się do tych poleceń.

Okres oczekiwania na egzaminy jest obecnie dłuższy niż przed 12 marca, kiedy to placówka zawiesiła działalność stacjonarną. Jak mówi Paweł Gurgul, obecnie po każdym egzaminie konieczna jest dezynfekcja pojazdu, co w znaczący sposób ogranicza liczbę testów wykonywanych każdego dnia. Mniej jest również pracowników Ośrodka.

– Po wznowieniu działalności była wielka niewiadoma, czy te osoby będą chętne zdawać egzamin. Bałem się, że część osób nie będzie chciała przyjść natomiast osoby przychodzą, jak najbardziej. My z tymi osobami rozmawiamy, bo do nich dzwonimy – to osoby, które zostały odwołane przed 12 marca. I nie zdarzyło się, żeby ktoś powiedział, że nie przyjdzie, bo boi się koronawirusa. Oczywiście, oprócz tego są też nowe osoby, które nie miały terminu. One w tej chwili mogą się zapisać tylko przez platformę InfoCars – dodaje Paweł Gurgul.

Najdłużej na egzamin praktyczny poczekają kandydaci na kierowców kategorii C+E, bo około czterech tygodni, na kategorię B natomiast – około dwa tygodnie.

Na egzaminach teoretycznych dopuszczalna liczba zdających zmniejszyła się z 19 na 9 osób.

Szkolenia i kursy dla osób chcących zredukować liczbę punktów karnych prowadzone są w formie stacjonarnej i on-line, natomiast dla tych, którzy zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu – wyłącznie stacjonarnie.

Jeśli zainteresowanie internetową formą kursów redukujących liczbę punktów karnych utrzyma się, będą one kontynuowane także po zniesieniu obostrzeń pandemicznych – zapowiada MORD.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN