Ekologia w formie gier, zabaw i zagadek

21.01.2020

Jak dbać o naszą Planetę? Co to są odnawialne źródła energii? Jak właściwie segregować śmieci? Z tymi pytaniami zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych w ramach tygodnia otwartego Fabryki Przyszłości.

Dzieci pod okiem specjalistów przez formę gier, zagadek i zabaw uczyły się jak dbać o naszą planetę.

Jak mówili najmłodsi, ekologia to bardzo ważny temat.

– Trzeba segregować śmieci. Można też sprzątać naszą planetę. – Dlatego żeby chronić naszą planetę. – Jak jest jakiś papierek na ziemi to trzeba go podnieść. – Można posprzątać liście i wrzucić do brązowego kosza. – To jest ważne, bo nasza planeta będzie lepsza i nie będzie taka zanieczyszczona.

Wiedza i świadomość dzieciaków zawstydzały nawet prowadzących wykłady.

– Recykling, ekologia, dbanie o środowisko to są tematy, które powinny być ważne dla każdego człowieka. Nie tylko dla dzieci. Byłem miło zaskoczony, że oni tak dużo wiedzą na temat segregacji odpadów, co to są odnawialne źródła energii. Myślałem, że ich zaskoczę niektórymi kwestiami – mówi Grzegorz Foltak ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

Odchodzimy od nauczania na papierze i przenosimy się do wirtualnego świata – mówiły Agnieszka Boruch i Klaudia Mokwa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie.

– Przede wszystkim pokazać im możliwości i pokazać chociaż próbkę rzeczywistości jaka będzie ich otaczała w ich dorosłym życiu. Dzieci są zachwycone, współpracujemy z Fabryką Przyszłości. Najpierw my się szkoliłyśmy, teraz przyprowadzamy dzieci.

Tydzień otwarty w Fabryce Przyszłości potrwa do piątku, 24 stycznia.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Grzegorz Foltak
Agnieszka Boruch i Klaudia Mokwa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN