Energylandia – idealne miejsce na rodzinny wypad

21.06.2022

Wakacje są czasem, kiedy bardziej niż zazwyczaj szukamy rozrywek na świeżym powietrzu i okazji do wyjazdów. Oczywiście ideałem jest przynajmniej tygodniowy odpoczynek czy to w kraju, czy za granicą, ale chętniej też ruszamy się gdzieś na kilkudniowe wypady lub weekend. Wiele osób łączy w takim wypadku poznawanie naszego kraju z zabawą, a gdzie można robić to lepiej niż w Krakowie i jego okolicach?

Okolice Krakowa – jakie miejsca warto odwiedzić

Kraków to jedno z najbardziej znanych miast w Polsce. Przyciąga wspaniałymi zabytkami i mnóstwem różnorodnych atrakcji. Nie da się jednak ukryć, że jest to przede wszystkim miejsce dla osób, które lubią zwiedzanie i pobyty w miastach. Ale nawet tu można zaleźć miejsca, które pozwalają uwolnić się od zgiełku i spędzić czas na spacerach. Dla pięknej panoramy miasta warto odwiedzić Kopiec Kościuszki i Kopiec Krakusa. Wejście w obydwu przypadkach nie jest zbyt męczące i nawet dzieci bez problemów sobie z nim poradzą. Świetnym miejscem na rodzinny wypad do Krakowa jest też Ogród Zoologiczny mieszczący się w Lasku Wolskim.

Choć Kraków przyciąga jak magnes, to jego okolice nie mają się czego wstydzić. Podkrakowskie Bochnia i Wieliczka pozwalają na odkrywanie podziemnych tajemnic zabytkowych kopalń soli, na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej zaś piękne widoki, średniowieczne zamki czy skalne ostańce łączą się z możliwością zwiedzania jaskiń. Na południowy zachód od miasta spokojem i wiejskimi klimatami zachęca Kraina Karpia, z położonym na jej obrzeżach skansenem w Wygiełzowie.

W przypadku kilkudniowego wypadu w okolice Krakowa warto obrać Zator jako bazę wypadową. Można stąd dojechać w krótkim czasie do wszystkich atrakcji i do samego Krakowa. Jego atutem jest też bliskość Energylandii, największego europejskiego parku roller coasterów. Oferowane w miejscowości Zator noclegi są idealne do podróży rodzinnych. Można skorzystać z domków, ogrzewanych i klimatyzowanych tipi lub wozów traperskich, a wszystko w atmosferze Dzikiego Zachodu.

Z rodziną do Energylandii

Podkrakowski Zator nie bez kozery nazywany jest polską stolicą zabawy, rozrywki i adrenaliny. Energylandia z ogromnymi roller coasterami i innymi ekstremalnymi atrakcjami w pełni oddaje sens tej nazwy. Ale choć to właśnie one wysuwają się na pierwszy plan, jako najbardziej spektakularne, to jest to także świetne miejsce na wypad z dziećmi. Rozbudowywane każdego roku strefy dla najmłodszych z karuzelami, kolejkami o mniejszych prędkościach, a także park wodny i energetyczne pokazy sprawiają, że dzieci czują się tu jak w bajce.

Rodzice mogą być spokojni, że doskonałą zabawę znajdą tu wszyscy członkowie rodziny i przy minimalnej organizacji czasu wszyscy będą się doskonale bawić. Nie trzeba się też martwić o jedzenie czy picie podczas pobytu, jak i późniejszego noclegu. W Parku Rozrywki Energylandia restauracje serwujące różnorodne dania zarówno typu fast food, jak i z kuchni całego świata znajdują się w każdej strefie. Bez problemu da się też zjeść posiłek podczas noclegu w Zatorze, ponieważ restauracja znajduje się na terenie kompleksu.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN