Fałszywy oficer CBŚP wyłudził pieniądze od kobiety

16.03.2018

Oszust udawał oficera Centralnego Biura Śledczego Policji i wyłudził od starszej kobiety 100 tysięcy złotych. Całe oszczędności swojego życia straciła 66-latka z Limanowej. Kobieta odebrała telefon od oszusta i dała się przekonać, że jej pieniądze znajdujące się na koncie w banku, są zagrożone.

Mężczyzna zadzwonił do 66-latki i podał się za funkcjonariusza CBŚP, który walczy z nieuczciwymi bankowcami. Kobieta uwierzyła, że bierze udział w akcji policyjnej. Oszust nakłonił starszą kobietę do założenia nowego konta w banku i przelania tam oszczędności. Kobieta podała fałszywemu funkcjonariuszowi login i hasło do bankowości internetowej.

Żeby sprawa nie wyszła na jaw zbyt szybko, sprawcy odradzali kobiecie kontakt z tutejszą jednostką policji czy pracownikami banku twierdząc, że może to wpłynąć negatywnie na prowadzaną przez nich akcję.

Policja bazując na tym przypadku po raz kolejny apeluje. Funkcjonariusze nigdy nie zadzwonią i nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto czy pozostawienie w jakimś miejscu. Nigdy nie informują też telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie trzeba powiadomić o tym policję.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN