Fatalny stan drogi dojazdowej do TOSiR-u. Mieszkańcy apelują o remont

18.12.2020

Mowa o wąskiej drodze dojazdowej m.in. do lodowiska biegnącej wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Jak piszą do redakcji RDN mieszkańcy Tarnowa – asfalt jest w bardzo złym stanie i nadaje się tylko do wymiany.

W okresie zimowym stan nawierzchni może się jeszcze pogorszyć, bo mieszkańcy chętnie będą korzystać z lodowiska, do którego trzeba jakoś dojechać – mówi radny osiedla Jasna Michał Ligęski.

– No to jest tak naprawdę całe centrum zimowej rekreacji tarnowian. Ta droga ma nie więcej niż jeden kilometr i jest bardzo wyeksploatowana, bo oprócz lodowiska sztucznego, kortu tenisowego jest kompleks boisk i do koszykówki i do siatkówki oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Odkąd pamiętam, nie było tutaj żadnych kompleksowych remontów.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że na remont drogi dojazdowej do TOSiRu trzeba będzie jeszcze poczekać, gdyż nie ma projektu na budowę nowej nawierzchni.

Będziemy w najbliższym czasie wnioskować o przygotowanie tego projektu – mówi z-ca dyrektora ZDiK Adam Gurgul. – Należy zaznaczyć, że aktualnie wykonanie drogi do obiektów TOSiR musi zostać poprzedzona pracami projektowymi, uwzględniającymi rozwiązania komunikacyjne na skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego, Bitwy o Wał Pomorski, oraz Langnera. Na obecną sytuację, możliwa jest poprawa stanu drogi w ramach bieżącego utrzymania.

Jak dodaje Adam Gurgul projekt przebudowy drogi dojazdowej do TOSiRu był przygotowywany już parę lat temu, ale ostatecznie do remontu nie doszło.

Nie wiadomo też, czy droga zostałaby poszerzona. Tu w grę wchodzą kwestie własnościowe gruntów.

Posłuchaj:
Michał Ligęski
Adam Gurgul
Bartek Ziaja, fot. Michał Ligęski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN