Fatalny stan ulicy Jesioniowej w Tarnowie. “Można sobie koła pourywać”

01.03.2021

Mroźna zima spowodowała znaczne pogorszenie stanu dróg w Tarnowie. Jak informują radio RDN słuchacze, część z nich stała się praktycznie nieprzejezdna. Tak jest między innymi na ulicy Jesionowej w Krzyżu.

Przejechać tą drogą do końca i nie zerwać zawieszenia to wielka sztuka – mówią mieszkańcy.

– Opłakany jest stan tej drogi. Nie ma ani fos, ani kanalizacji, a ta droga to są takie doły, na których idzie koła pourywać – Stan nawierzchni drogi jest tragiczny, można sobie koła urwać – Po zimie roztopy przychodzą, to ta nawierzchnia będzie się coraz bardziej psuła.

Problemem jest tam też brak kanalizacji i odpowiedniego odwodnienia. Jak mówią mieszkańcy nowego osiedla domów jednorodzinnych, woda spływa na drogę i do ich posesji. Nie ma tam też kanalizacji.

Po zimie rzeczywiście stan tej drogi znacznie się pogorszył. W budowie kanalizacji i odwodnienia problemem są sprawy własnościowe – mówi zastępca dyrektora ZDiK Adam Gurgul.

– Podejmiemy działania, żeby te ubytki w sytuacji kiedy te warunki się poprawią, kiedy nastąpi tam osuszenie. To jest perspektywa pewnie kilka dni, żeby ten obszar umożliwił wykonanie takich prac. Natomiast jeśli chodzi o kwestie inwestycyjne, związane z odwodnieniem i kanalizacją deszczową, czy z innymi działaniami w zakresie pełnego układu technologicznego, to na tym etapie istotną sprawą jest uregulowanie spraw własnościowych. Tam część terenu nie jest własnością miasta.

Jak dodaje dyrektor Gurgul, dopiero po uregulowaniu kwestii własnościowych, będzie można przystąpić do prac projektowych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Adam Gurgul
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN