Firma z Tarnowa otrzymała główną nagrodę na Forum Innowacji

17.04.2019

Mateusz Stec, który reprezentował firmę Stec Robotics, otrzymał 80 tys zł.

Jak mówił, pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój projektu.

– Wydaje mi się, że jurorzy wyróżnili nasz projekt, ponieważ ma on spore odzwierciedlenie w praktyce, w przemyśle. Dużo osób jest zainteresowanych wdrażaniem tego typu robotów w swoich przedsiębiorstwach. ten robot jest skierowany do osób, które prowadzą przedsiębiorstwa przykładowo produkujące meble, łóżka.

Podczas gali, która odbyła się w tarnowskim Teatrze, nagrodzono także zwycięski zespół programistów. A była nim grupa, która stworzyła aplikacje ułatwiającą parkowanie w Tarnowie.

– Pomysł już był, bo pracowaliśmy nad czymś takim na uczelni. Stwierdziliśmy, że można to pokazać na szerszą skale, czyli np. identyfikowanie miejsc w Tarnowie. Jak widać pomysł jest fajny – miasto go chce. Zobaczymy co da sie z tym zrobić żeby turyści i mieszkańcy mieli wygodniej – mówi Przemek z Non-singelton.

Nagroda główna w Konkursie Robot Show – Zbuduj swojego robota  trafiła do zespołu z Politechniki Wrocławskiej za projekt Scorpio X. Czek o wartości 1,5 tys. zł otrzymał uczeń Zespołu Szkół Technicznych Łukasz Niedziela za robot Speeder na Ratunek

Posłuchaj:
Mateusz Stec
Przemek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN