Fizjoterapeuci nadal strajkują i straszą głodówką

23.05.2019

W Tarnowie pracownicy, którzy poszli na zwolnienia lekarskie najprawdopodobniej dzisiaj wrócą do pracy. Na oddział rehabilitacji nie są przyjmowani nowi pacjenci. Podobnie sytuacja wygląda w brzeskiej lecznicy. Tam na L4 przebywa około 98% wszystkich fizjoterapeutów.

Jak tłumaczy Natalia Polak, przewodnicząca regionu tarnowskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, trwają przygotowania do strajku głodowego, który może rozpocząć się w każdej chwili. Najprawdopodobniej odbędzie się on w Warszawie.

– Na razie nie mamy szczegółowych wytycznych, kiedy strajk może się rozpocząć. Decyzje może zostać podjęta w najbliższych dniach. Z Tarnowa zgłosiła się na razie jedna osoba, która zdecydowała się na głodówkę.

Jak dodaje Natalia Polak, dyrekcja Szpitala św. Łukasza wciąż nie podjęła żadnych rozmów z fizjoterapeutami w sprawie podwyżek.

Przypomnijmy, minister zdrowia, Łukasz Szumowski przekazał łącznie 680 mln złotych do dyspozycji dyrektorów szpitali i zaznaczył, że środki te mogą przeznaczyć na podwyżki dla grup, które dotąd ich nie otrzymały. Są to m.in. diagności oraz właśnie fizjoterapeuci.

Posłuchaj:
Natalia Polak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN