Flisacy wracają na Dunajec. Przewiozą maksymalnie sześć osób na tratwie

28.04.2020

Dobra wiadomości dla turystów odwiedzających Pieniny. 1 maja rusza spływ przełomem Dunajca. Ta największa atrakcja Pienin rozpocznie się w tym roku z miesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Na tratwie jednorazowo płynąć będzie mogło sześć osób, a nie jak dotąd 12. – Wszystko ze względu na bezpieczeństwo turystów i flisaków – podkreśla Jerzy Regiec – prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

– Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo, tak turystów, jak i flisaków. To 6 osób nie bierze się znikąd. Wiadomo jest to taka liczba gości na łodzi, która zapewnia bezpieczne zachowanie takiego odstępu, że bezpiecznie będziemy mogli pływać i przede wszystkim musi to być zgodne z zarządzeniem ministra zdrowia. Jest także wymóg do spełnienia taki, że wszyscy uczestnicy spływu będą musieli posiadać maseczki albo przyłbice, nie wyłączając z tego oczywiście flisaków. Zapraszamy – gwarantujemy, że spływ będzie bezpieczny.

Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych Kątach. Ze względu na niski stan Dunajca flisacy pływać będą na razie do Szczawnicy. To 18 km trasy, na którą trzeba zarezerwować ok. 2,5 godziny.

Posłuchaj:
Jerzy Regiec
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN