Foodtrucki na pożegnanie lata w Tarnowie [ZDJĘCIA]

16.09.2017

W sobotę radio RDN Małopolska, wspólnie z mieszkańcami Tarnowa, żegnali lato na parkingu Centrum Handlowego Max. Choć początki jesieni dały już o sobie znać, tarnowian to nie zraziło.

Było jedzenie meksykańskie, włoska pizza, hamburgery, kalmary i tradycyjna polska grochówka. Największe zainteresowanie przyciągnął jednak foodtruck z Afryki!

Największą popularnością dzisiaj cieszy się u nas suya, tarnowianie mają jedyną okazję skosztować tej potrawy, bo jesteśmy jedyny foodtruckiem w Polsce, które je serwuje. Jest to danie z Nigerii. Suya to cienko krojona grillowana wołowina, wcześniej panierowana w miksie ostrych papryk i orzeszków ziemnych. Podajemy ją w rożku, jak tradycja nakazuje – zaprasza właściciel foodtrucka.

Nietypowe jedzenie to nie jedyna rzecz, która przyciągała tarnowian do radiowego pożegnania z latem. Dla dzieci także było mnóstwo atrakcji. Zjeżdżalnie, gry, zabawy i konkursy przyciągnęły tłumy przedszkolaków.

– Dzieciaki mają świetną zabawę, zjeżdżają na zjeżdżalni i widać, że chcą więcej. – Dobra zabawa dla dzieci, nie można ich oderwać od zabawy. – Dzieci bawią się na zjeżdżalni, tutaj jeszcze panie robią piękne bańki! – dodają rodzice.

Swoje pięć minut miała także nasza już dobrze znana owieczka Agusia. Nasza reporterka spotkała nawet na miejscu fanki maskotki, które małą owieczkę zabierają ze sobą już wszędzie. – Zrobiłyśmy zdjęcie z dużą Agusią trzymając małą Agusię! Maskotka zawładnęła naszymi sercami, zabieramy ją wszędzie ze sobą. Ostatnio była z nami w górach – dodają panie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy udanych ostatnich dni lata.

Posłuchaj:
Właściciel foodtracka
Mieszkańcy
Mieszkanki
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN