Forum Ekonomiczne żegna się z Krynicą

17.12.2020

Instytut Studiów Wschodnich odrzucił ofertę zaproponowaną przez sądeckie uzdrowisko. Przetarg ma wyłonić nowych partnerów i nową lokalizację kongresu z prawie 30-letnią tradycją.

Do ogłoszonego przez organizatora przetargu wytypowane były cztery lokalizację – Poznań, Karpacz, Krynica i Województwo Zachodniopomorskie z Pobierowem. Te samorządy i związane z nimi ośrodki otrzymały zapytanie od Instytutu Studiów Wschodnich, z prośbą o przedstawienie warunków na jakich chcą nawiązać współprace przy organizacji Forum.

Komisja przetargowa zdecydowała, że do 25 stycznia wyłączność na dalsze negocjacje otrzymuje w pierwszej kolejności konsorcjum podmiotów, na którego czele stoi województwo dolnośląskie. W przypadku niepowodzenia Instytut deklaruje gotowość do prowadzenia negocjacji z Wielkopolską, Poznaniem i MTP.

Województwo Małopolskie razem z Krynicą i województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem zostały ostatecznie odrzucone. Komisja uznała, że ich oferty nie spełniały oczekiwań pod kątem odpowiedniej infrastruktury konferencyjnej.

Od 1992 roku Forum Ekonomicznie odbywało się tylko i wyłącznie w Krynicy. Sądecczyzna dzięki temu wydarzeniu co roku mogła liczyć na promocję w ogólnopolskich i międzynarodowych mediach, dlatego, że wydarzenie i samo uzdrowisko urosło do rangi europejskiej mekki biznesu i polskiego Davos. W tym roku wygasła umowa o współpracy przy organizacji Forum podpisana przez organizatorów z Województwem Małopolskim i miastem Krynica.

W tym roku po raz pierwszy w historii forum zostało przeniesione do Karpacza w województwie dolnośląskim. Oficjalnie podawanym powodem były przyczyny sanitarne związane z pandemią i stanem epidemiologicznym jaki panował na przełomie sierpnia i września w Krynicy. W kuluarach dopatrywano się jednak konfliktu pomiędzy organizatorami, a obecnymi władzami uzdrowiska, których żadna ze stron nigdy nie potwierdziła.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN