Fotografia w czasie epidemii

30.04.2020

Pozamykane sklepy, puste ulice, parki. Tak przez ponad miesiąc wyglądał Tarnów. Wszystko to fotografował Piotr Góryjowski, który swoje zdjęcia umieszczał na Facebook’owym profilu w galerii “Czas Zarazy”.

Tarnów w czasach pandemii jednocześnie przerażał i fascynował – mówi w Pulsie Regionu tarnowski fotograf.

– Najbardziej wrażenie wizualne zrobiła na mnie wszechogarniająca pustka, taka cisza, wrażenie osamotnienia, brak ludzi na ulicach, pojedyncze przemykające osoby, pozamykane sklepy. To rzucało się w oczy najbardziej. Także puste parkingi, parki.

Dodaje, że można w ostatnich dniach zobaczyć tarnowian, którzy częściej spędzają czas na świeżym powietrzu. Jednak jak podkreśla, dyscyplina wciąż jest widoczna.

Czas pandemii koronawirusa odbił duże piętno na całej branży fotograficznej.

Na razie zainteresowanie naszymi usługami jest niewielkie – mówi inny fotograf Janusz Ryś

– Sesje nie są aż tak istotne i tak bardzo potrzebne komuś, żeby ryzykować zdrowiem czy życiem. Właściwie może nie tyle odwołało, co pytało o możliwość przełożenia. Na razie terminy są nieznane. Pierwsze komunie święte są też przełożone na wrzesień.

Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa nie dotyczy sesji fotograficznych w plenerze, ani podczas robienia zdjęć w salonie fotograficznym.

 

Posłuchaj:
Piotr Góryjowski
Janusz Ryś
Cała rozmowa z Piotrem Góryjowskim
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN