Fotopułapki pomogą zlikwidować nielegalne wysypiska śmieci

09.09.2020

Władze Brzeska zakupiły właśnie takie urządzenia, które będą przekazywać obraz do osób dyżurujących w magistracie. Ich lokalizacja będzie się zmieniać.

W gminie Brzesko w zeszłym roku zlikwidowano 21 nielegalnych wysypisk, z których kosztem 25 tysięcy złotych zebrano 32 tony odpadów.

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha mówi, że jeśli znikną dzikie wysypiska, to gmina, a przede wszystkim mieszkańcy zaoszczędzą.

– Niestety wszystkie dzikie wysypiska są likwidowane z pieniędzy mieszkańców. Bardzo prosimy mieszkańców, żeby wszystkie takie przypadki zaobserwowane jednak zgłaszali do urzędu, czy też do odpowiednich organów ścigania.

Każde z nielegalnych składowisk odpadów to zagrożenie dla środowiska. Często dochodzi do samozapłonu, przez co do atmosfery trafiają trujące związki.

Elektrośmieci można się pozbyć w punktach ich zbiórki na placu Żwirki i Wigury lub pomiędzy osiedlami Ogrodowa i Jagiełły.

Brzeskie Zakłady Komunalne prowadzą także zbiórkę śmieci wielkogabarytowch, które wystarczy wystawić przed posesję. Wywóz planowany jest na 18 września na osiedlu Kopaliny-Jagiełły, 29 września na Okocimskim, a 2 października na osiedlach: Stare Miasto oraz Kościuszki-Ogrodowa.

Posłuchaj:
Tomasz Latocha
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN