Fundacja Kromka Chleba zaprasza do wolontariatu

27.01.2020

Wśród prospołecznych działań Fundacji jest m.in. “misja dworcowa” z łaźnią dla bezdomnych, społeczna lodówka dla osób w trudnej sytuacji życiowej, czy nowo powstające hospicjum dla pacjentów onkologicznych “Via Spei”.

 

– Fundacja jest z takimi ludźmi od wielu lat i naprawdę daje nam to radość, że możemy robić coś dobrego. Namawiam Państwa również do tego. Tworzymy wolontariat dla hospicjum. Od lutego będzie tu osoba, która się będzie zajmowała koordynacją działań wolontariatu na rzecz podopiecznych Fundacji – czy to osób bezdomnych, samotnych, czy chorych – mówi prezes, Anna Czech.

W działalność wolontariatu, wsparcie finansowe, darowizny rzeczowe czy poświęcony czas, może zaangażować się każdy.

Zrobili to już młodzi z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tarnowie. W zorganizowanej przez siebie zbiórce zgromadzili ponad 1700 zł. Kolejna kwesta planowana jest w Galerii Tarnovia.

Fundacja Kromka Chleba działa w Tarnowie od 17 lat. Obecnie jest w trakcie budowy pierwszego w Tarnowie stacjonarnego hospicjum “Via Spei”. Oddanie ośrodka przy ul. Bystrej do użytku planowane jest na jesień tego roku.

Posłuchaj:
Anna Czech
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN