Fundacja walczy, by nie zamykać noclegowni i łazienki dla bezdomnych

09.11.2017

Czy prezydent zmieni zdanie i da się jeszcze przekonać, by dofinansować popularną noclegownię i łazienkę? Liczy na to Leszek Golba, wiceprzewodniczący fundacji Kromka Chleba, która je prowadzi. Decyzję miasta o zaprzestaniu dofinansowania nazywa nieetyczną i aspołeczną.

To są ludzie biedni, bez rodziny, zaniedbani. Jeżeli pan prezydent chce, żeby rosła bezdomność uliczna, to bardzo proszę. Pytanie, czy władze miasta wezmą na siebie odpowiedzialność moralną, jeżeli choćby jeden bezdomny zamarznie – mówi Leszek Golba.

Spotkanie z prezydentem Tarnowa w tej sprawie ma się odbyć w najbliższy poniedziałek. A co jeśli władze miasta nie zmienią zdania?

Grozi zamknięciem już od stycznia. Bezdomni się niepokoją, ale nas nie stać, by prowadzić je samemu. Łazienka jest czynna codziennie przez cały rok i pochłania ogromne koszty za wodę. W noclegowni mamy wysokie rachunki, bo ogrzewamy prądem – komentuje wiceprzewodniczący fundacji Kromki Chleba.

Noclegowni i łazience dla bezdomnych – jak już informowaliśmy – grozi zamknięcie, bo miasto odmówiło finansowania od stycznia. Urzędnicy tłumaczą to zmianą przepisów.

Łazienka funkcjonuje od 12 lat, noclegownia – jedyna taka w mieście z miejscami dla kobiet – od 11. Od początku swego istnienia były współfinansowane przez miasto.

Posłuchaj:
Leszek Golba
Leszek Golba
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN