Fundacja Zmieńmy Świat apeluje do radnych, bo urzędnicy nie odpowiadają na ich pismo

20.05.2019

Organizacja, która pomaga zwierzętom, już w marcu wystąpiła z oficjalną prośbą do Wydziału Geodezji o wskazanie o terenów miejskich pod lokalizację nowego schroniska dla czworonogów.

Minęło ponad 2 miesiące i nic – informuje Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat.

Nie ukrywa, że czuje się nie pierwszy raz “zbagatelizowany”.

Na jednym z portali społecznościowych wystosował apel do radnych o pomoc, by wpłynęli na urzędników.

Czytamy w nim m.in.: “Tak właśnie podchodzi się w tym mieście do społecznych inicjatyw. Proszę radnych o zainteresowanie się tą sprawą.” Jak dodaje liczy, że radni – zgodnie z przedwyborczymi obietnicami – pomogą.

– Mam nadzieję, że radni potwierdzą, że jest to jedno z ważnych działań, jakie ustaliliśmy na spotkaniach przedwyborczych i że pomogą, w jakiś sposób wpłyną na to, że Wydział Geodezji poważnie potraktuje naszą prośbę. Dla mnie takie działanie to nic nowego, bo większość naszych pism, nasze wnioski i pomysły były bagatelizowane. Tutaj chodzi o czas, ponieważ, żeby powstało nowe schronisko, procedury są złożone, jest to kwestia 4-5 lat. Szkoda każdego miesiąca. Gdybyśmy mieli lokalizację, możemy podjąć kolejne działania. Robimy to społecznie, chcemy pomóc miastu.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Geodezji, wniosek był niekompletny i urzędnicy czekają na doprecyzowanie go.

Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat dodaje, że zmiana lokalizacji schroniska z terenów miejskiego wysypiska śmieci jest konieczna, bo nikt tam nie może dotrzeć.

– Nie ma tam dojazdu. Chodzi też o wycieczki. Szkoły by chętni odwiedzały schronisko, gdyby można było autobusem podjechać. Poza tym azyl jest na terenie wysypiska śmieci, czyli w myśl przepisu te zwierzęta są odpadem. Potrzeba nowych bud, które w większości są w stanie rozkładu. Najważniejsze jednak to brak ambulatorium. Dojazd do gabinetu do Żabna jest niezrozumiały.

Dodajmy, że zdaniem prezesa PUK-u, który administruje Azylem, najlepszym rozwiązaniem byłaby rozbudowa już istniejącej infrastruktury i doprowadzenie miejskiej komunikacji, a nie budowa nowego obiektu.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej przeprowadziła ostatnio kontrolę azylu, raport jeszcze nie jest gotowy.

Posłuchaj:
Krzysztof Giemza
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN