Galeria na tarnowskiej Starówce?

12.06.2019

Przedsiębiorcy chcą się zrzeszyć, by utworzyć galerię ze sklepów i lokali na Starówce. Pracują nad utworzeniem marki – Galeria Starówka – która będzie mieć wspólną promocję i ofertę.

Byłaby jedną z największych galerii w Polsce – po warszawskiej i łódzkiej.

To sposób na rozwiązanie zanikającego handlu na Starym Mieście i antidotum na bardzo trudną sytuację właścicieli lokali i sklepów – mówi Robert Cichoń ze stowarzyszenia Zmieńmy Stare Miasto Tarnów.

– Miałoby to zjednoczyć wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na Starówce, by były jedne promocje, jedna strona internetowa, karta lojalnościowa, wysyłanie smsów do potencjalnych klientów z informacją o promocjach na Starówce. Chcielibyśmy wydłużyć godziny zamknięcia sklepów i było to o jednej godzinie, ponieważ teraz dużo ludzi nie przyjeżdża do nas, bo po ich pracy większość sklepów jest już zamkniętych.

Jak już informowaliśmy, z powodu remontu Rynku, zamknięcia Katedralnej i likwidacji parkingów, przedsiębiorcy twierdzą, że drastycznie spadły utargi w lokalach i sklepach na Starym Mieście.

Darmowy autobus, który chcą kupić przedsiębiorcy, miałby przyciągnąć kupujących i ułatwić im dotarcie z oddalonych parkingów na Stare Miasto.

– Autobus stowarzyszenie zakupiłoby ze środków własnych. Byłby to autobus elektryczny, który zabierałby do 21 osób. Miałby trasę Krakowską, Katedralną, Rynek, Wekslarską, Bramą Pilzneńska, Wałową, Nowym Światem. Musimy mieć zgodę miasta, by mógł wjechać na Wałową czy Rynek. Biorąc pod uwagę, że jest coraz mniej miejsc parkingowych, bardzo by nam pomógł dowieźć tych klientów – dodaje Robert Cichoń.

Tymczasem trudna sytuacja przedsiębiorców z powodu mniejszych o ponad połowę utargów skutkuje już zamykaniem lokali.

– Znacznie spadają utargi. Nasz jeden kolega ze stowarzyszenia po 13 latach musiał zamknąć swój lokal z powodu dużego spadku obrotów. Nie dzieje się dobrze. Chcielibyśmy, żeby zauważono, że Starówka potrzebuje parkingów. Ludzie rezygnują z naszych usług. Musimy ich jakoś do siebie ściągnąć z powrotem.

Cały projekt, jeśli wszyscy przedsiębiorcy go zaakceptują, ruszyłby już we wrześniu. A ws. handlu i nowych rozwiązań na Starówce przedsiębiorcy spotkają się w Starej Łaźni w najbliższy czwartek, 13 czerwca, o godz. 18.30. Biznesmeni zapraszają mieszkańców.

Posłuchaj:
Robert Cichoń
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN