Gdzie są remonty na drogach powiatowych?

26.04.2021

Do lata mają potrwać bieżące remonty na drogach powiatu nowosądeckiego. Chodzi między innymi o okolice Kamionki Wielkiej i Królowej Polskiej oraz Siołkowej i Krużlowej. 

Utrudnienia w ruchu łącznie z ruchem wahadłowym są między innymi między Kamionką Wielką, Królową Polską i Boguszą. – Tam trwają już prace związane z układaniem nawierzchni – informuje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Koszt remontu drogi Kamionka Wielka – Bogusza to około 8,7 miliona złotych. Prace powinny potrwać do końca czerwca.

Remonty są też na drodze z Grybowa przez Siołkową do Krużlowej. Tam aż w 3 miejscach jest ruch wahadłowy i trzeba bardzo uważać. – Ktoś, kto chce się odsunąć od pobocza, które niekoniecznie jest równe, mógłby wjechać przez wysoką krawędź do wykopu nawierzchni.

W przypadku prac na drodze w kierunku Krużlowej ich koszt to około 4,4 miliona złotych, a zakończenie remontu planowane jest na lipiec.

Ponadto remontowany jest też odcinek drogi powiatowej między Klęczanami i Chomranicami (koszt to ponad 4,6 milionza złotych). Tam też szykujcie się na utrudnienia i wahadło. Tu prace mają potrwać do końca czerwca, podobnie jak na drodze Muszyna – Jastrzębik.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN