Głosujemy tak jak czytamy

12.03.2019

Mówił w Pulsie Regionu, wieloletni rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, ks. Józef Kloch.

Pochodzący z Tarnowa jeden z założycieli radia RDN, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, namawia do weryfikowania informacji. Jego zdaniem, nawet w natłoku wiadomości, dochodzenie do prawdy jest możliwe, lecz wymaga trochę wysiłku.

– Jeden z przedmiotów jaki kiedyś wykładałem na uniwersytecie nosił nazwę: Krytyczny odbiór przekazów medialnych. Taki przedmiot przydałby się każdemu, bo pomaga weryfikować, selekcjonować informacje. Możliwe jest dochodzenie do prawdy, lecz trzeba być jak najbliżej źródła. Nie opierać się jedynie na pośrednikach, lecz docierać do prawdy.

To znaczy zadać sobie trud, by spojrzeć na problem z kilku stron.

Ks. Józef Kloch uważa, że media, zwłaszcza te największe oraz najbardziej znani dziennikarze mają bardzo duży wpływ na budowanie tzw. opinii społecznej.

A lada chwila czeka nas kolejny maraton wyborczy i lawina obietnic. Z końcem maja bowiem wybory do europarlamentu, a jesienią – do polskiego parlamentu.

Posłuchaj:
ks. Józef Kloch
Cała rozmowa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN