Głównie transport towarów, a nie przyjeżdżający do domu Polacy. Sytuacja w Chyżnem może się jednak zmienić

20.03.2020

Więcej ciężarówek niż samochodów osobowych przyjeżdża do Polski od słowackiej strony. Nie zmienia to faktu, że na przejściu granicznym w Chyżnem wciąż kolejki są długie. Jak spodziewają się pogranicznicy, na początku kwietnia wiele może się zmienić.

W ciągu ostatniej doby przez przejście graniczne w Chyżnem wjechało ponad 1 030 samochodów głównie ciężarowych. Kierowcy pracujący w międzynarodowym przewozie towarów nie są objęci kwarantanną ze względu na charakter pracy jaki wykonują, a przejście w Chyżnem charakteryzuje się przede wszystkim tranzytem towarów.

Pogranicznicy wysłali wczoraj (21.03) na obowiązkową dwutygodniową kwarantannę ośmiu Polaków, zakazali zaś wjazdu do Polski sześciu osobom, ze względu na to, że byli cudzoziemcami. Większy ruch osób, które będą poddawane kwarantannie planowo powinien pojawić się tuż przed świętami, kiedy na przykład z Austrii wraca do kraju dużo osób pracujących tam na stałe lub sezonowo. Straż graniczna podkreśla, że sytuacja z biegiem czasu się zmieni.

Przewiduje się zwiększony ruch na granicach, więc na dziś nie wiadomo, czy oprócz Chyżnego nie ruszy jeszcze w Małopolsce jakieś inne przejście. Przypominamy, że na całej linii granicznej pograniczników wspierają patrole wojskowe.

Łukasz Raczkowski, red. MM
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN