Gmina Dębica zaprasza na wakacje [WIDEO]

10.07.2021

Proponujemy nie tylko wydarzenia kulturalne, ale też turystykę i sport – mówił w programie “Słowo za Słowo” dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica Marcin Ciszek.

W ulokowanym w gminie uzdrowisku Latoszyn Zdrój trwają “Koncertowe Niedziele”. Już w najbliższą niedzielę w amfiteatrze wystąpią kolejni artyści.

Będzie to zespół Orkiestr Dętych Gminy Dębica – mówi Marcin Ciszek.

– Zaprezentuje się oczywiście w typowym repertuarze marszowym, orkiestrowym, ale także z tego co wiem, mają przygotowane kilka wejść bardziej rozrywkowych, także każdy znajdzie coś dla siebie podczas tego koncertu – dodaje.

Początek koncertu w Latoszynie Zdroju o godzinie 15. Godzinę wcześniej rozpocznie się otwarcie osady słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy. W programie są tam między innymi pokazy łucznicze.

Trwa też wakacyjna akcja “Rowerem przez gminę Dębica”, która zakończy się 29 sierpnia. Aby wziąć w niej udział należy przejechać minimum trzy z czterech wyznaczonych przez organizatorów tras i zrobić sobie zdjęcie, które trzeba wysłać na gminnego e-maila. Jak mówił w “Słowo za Słowo” Marcin Ciszek, ostatnia czwarta trasa jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych rowerzystów.

– Trzy trasy przebiegają terenami nizinnymi, bardzo spokojnymi, więc całe rodziny mogą się poruszać. Natomiast trasa numer trzy przebiegająca z Nagawczyny do Latoszyna to już jest dla bardziej zaawansowanych i stąd też konieczność zgromadzenia trzech tras, jeżeli chcemy pojechać całą rodziną, to żebyśmy się nie musieli też po górkach mocno wspinać – podkreśla.

Do wygrania w konkursie są między innymi rowery górskie MTB.

Posłuchaj:
Marcin Ciszek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN