Gmina Łabowa z programem Czyste Powietrze

23.09.2020

Gmina Łabowa powalczy o zdrowe środowisko. W ramach działań antysmogowych wójt Marta Słaby podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie porozumienie dotyczące wspólnej realizacji programu Czyste Powietrze.

W połowie maja tego roku procedura dofinansowania z programu Czyste Powietrze została uproszczona. Radykalnie zmienił się termin rozpatrywania wniosku z 90 na 30 dni, wymianę przestarzałych kotłów będzie można rozpocząć nawet pół roku przed złożeniem wniosku i zmniejszyła się też liczba potrzebnych świadczeń. To daje większe możliwości gminom. Łabowa zobowiązała się na przykład do udzielania swoim mieszkańcom pomocy przy wypełnianiu wniosków o wymianę pieców, ocieplenie budynków lub wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Przede wszystkim ogromna zmiana dotyczy tego, że mieszkańcy będą mogli wypełnić i złożyć wnioski w miejscowym Urzędzie Gminy, bo dla wielu z nich istotny problem stanowił dojazd do Nowego Sącza lub nawet Krakowa, gdzie wcześniej trzeba była uzupełniać całą obszerną dokumentację.

 

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN