Gmina Łącko chce poznać głos mieszkańców w sprawie drogi Szczawnica – Jazowsko [WIDEO]

20.05.2021

Konsultacje społeczne w sprawie drogi Szczawnica – Obidza – Jazowsko są konieczne – powiedział w porannym programie RDN Nowy Sącz Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko. We wtorek samorządy zainteresowane tematem miały wideokonferencję z władzami województwa małopolskiego. Koncepcja przebiegu drogi ma być współfinansowana przez gminy i powiaty, których ten temat dotyczy.

Z naszej strony powinniśmy zapytać, co o budowie tej drogi sądzą mieszkańcy Obidzy – dodaje wójt.

– Droga gminna w Obidzy została odbudowana po powodzi w 2014 i jest w niezłym standardzie, ale pod względem szerokości nie ma szału. Ponadto w jednym lub w dwóch przypadkach jest kwestia kolizji z istniejącymi zabudowaniami. Działamy dla poprawy układu komunikacyjnego w szerszym kontekście, ale też powinno się to dziać z poszanowaniem lokalnej społeczności – podkreślił Jan Dziedzina.

Wójt Łącka zapowiedział, że po tym, jak Zarząd Dróg Wojewódzkich przedstawi propozycję porozumienia w sprawie finansowania koncepcji drogi Szczawnica – Jazowsko, tematem ma zająć się Rada Gminy Łącko. Kolejnym krokiem miałyby być konsultacje społeczne.

Szacuje się, że droga Szczawnica – Obidza – Jazowsko miałaby kosztować około 150 milionów złotych. Do końca 2022 roku ma powstać koncepcja przebiegu drogi, która mogłaby powstać nie wcześniej niż w połowie 2024 roku.

Za kilka lat pojedziemy do Szczawnicy przez Jazowsko i Obidzę?

Posłuchaj:
Jan Dziedzina
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN