Gmina Lisia Góra liczy szkody po nawałnicy. Mieszkańcy otrzymają wsparcie

20.07.2021

Trwa wielkie sprzątanie po burzy, która w niedzielę przetoczyła się przez region. Silny wiatr zrywał dachy i przewracał drzewa, a woda wdzierała się na podwórka.

W gminie Lisia Góra została powołana komisja ds. szacowania szkód, która jeździ po gospodarstwach i spisuje straty – mówi zastępca wójta, Piotr Miotła.

– Cały czas jednostki ochotniczej straży pożarnej pomagają mieszkańcom uporządkować podwórka. Przede wszystkim usuwają powalone drzewa, czy płoty. Dodatkowo zabezpieczają dachy, bo ta praca w niedzielę była wykonywana bardzo szybko. Teraz jest czas na wykonanie jej z większą dokładnością tak, by mogły przetrwać do czasu aż nasza komisja oraz ubezpieczyciele wycenią szkody, a mieszkańcy zaczną te dachy naprawiać – przedstawia Piotr Miotła.

W kwestii finansowej, poszkodowani mogą liczyć na jednorazowe wsparcie ze strony samorządu.

– Przygotowujemy wnioski do pana wojewody o wypłaty z tytułu szkód, spisujemy protokół i w ciągu kilku najbliższych będziemy mieszkańcom wypłacać pieniądze. Jest to jednorazowa pomoc w kwocie do 6 000 zł, którą otrzymają od gminy – dodaje zastępca wójta gminy Lisia Góra.

Efektem niedzielnej nawałnicy, która przeszła przez gminę Lisia Góra jest siedemnaście zerwanych dachów, setki połamanych drzew, zerwane słupy energetyczne, a także lokalne podtopienia.

Posłuchaj:
Piotr Miotła
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN