Gmina Łososina Dolna rusza z remontami kluczowych dróg [WIDEO]

08.04.2022

Samorząd z okolic Jeziora Rożnowskiego chce inwestować w modernizację dróg, ale też odbudowywać te, które zostały zniszczone po zeszłorocznych nawałnicach.

Kilka dni temu ruszyły prace na drodze Łososina – Tłoki, a gmina ma już zaplanowane kolejne poważne remonty, między innymi w Bilsku i Wronowicach.

– Te wszystkie drogi scalają naszą gminę – mówił w porannym programie radia RDN Nowy Sącz, wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek.

– Kolejną inwestycją, którą chcemy realizować i na co pozyskaliśmy prawie 1 milion 300 złotych, jest droga z Bilska z kierunku Znamirowic. To jest droga inwestycja, bo ona będzie kosztować pewnie ponad 2 miliony złotych. Złożyliśmy również dwa wnioski do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na kolejne dwie drogi – dodał.

Andrzej Romanek podkreślił, że w ubiegłym roku udało odbudować się siedem dróg, zniszczonych z powodu nawałnic. Gmina czeka też na rozpatrzenie kolejnych wniosków na remont dróg z zakresu usuwania klęsk żywiołowych, które zostały skierowane do wojewody małopolskiego.

Posłuchaj:
Andrzej Romanek
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN