Gmina Ochotnica Dolna szacuje straty po powodzi [WIDEO]

07.08.2018

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztować gminę Ochotnica Dolna naprawa szkód po powodzi, która nawiedziła region w połowie lipca. Ta gmina na Podhalu została mocno dotknięta przez żywioł. Na razie są to wstępne wyliczenia urzędników gminy.

– Komisja gminna szacowała szkody, które wyrządził żywioł w mieniu gminnym. Były to głownie drogi, przepusty i betonowe umocnienia – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Stanisław Jurkowski, wójt Ochotnicy Dolnej.

– Pamiętam, że ulewa przyszła od strony Gorców. W ciągu kilku minut spokojne potoki zamieniły się w rwące, górskie rzeki. Podczas powodzi mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Sąsiedzi pomagali sobie bezinteresownie w ratowaniu dobytków i za to chcę szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom – dodał.

Najbardziej ucierpiała infrastruktura drogowa. Zdaniem wójta, dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się uniknąć jeszcze większych zniszczeń.

Na szczęście podczas powodzi nikomu nic się nie stało. Jednak licząc straty samych mieszkańców, gminy i powiatu, naprawa szkód popowodziowych może kosztować ponad 100 milionów złotych.

Posłuchaj:
Stanisław Jurkowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN