Gmina Radłów ma problem z odbiorem odpadów [WIDEO]

16.03.2020

Firma, która zajmuje się wywozem śmieci upomniała się o dodatkowe pieniądze. Burmistrz Zbigniew Mączka, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że choć umowa została podpisana do końca 2020 roku, firma która wygrała przetarg żąda teraz dodatkowo 50 tys. złotych, czyli zamiast 116 tys. złotych gmina musiałaby wyłożyć 166 tys. złotych.

– To jest umowa, stała ryczałtowa. Powiem brzydko „Widziały gały co brały”. Przedsiębiorca wiedział jaka jest sytuacja. Argument, że wzrosła minimalna płaca do mniej nie przemawia. Myślę, że w takich przedsiębiorstwach jak odbiór śmieci, minimalnych stawek już dawno nie ma, bo nikt w takich warunkach by nie pracował. Dlatego zwróciliśmy się z oficjalnym pismem o wyjaśnienie, bo my możemy zmienić umowę gdyby powstały nadzwyczajne okoliczności, których nie mogliśmy przewidzieć w umowie. Więc musi nam wskazać te rzeczy.

Tymczasem jedna podwyżka już była. Jeszcze niedawno mieszkańcy płacili 15 złotych za odbiór odpadów. Po podwyżce cena wzrosła do 19.

Kolejna podwyżka, której domaga się firma oznacza wzrost stawek o ponad 40%. W tej sytuacji mieszkańcy musieliby płacić około 28 złotych.

Posłuchaj:
Zbigniew Mączka
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN