Gmina Skrzyszów rozbudowuje sieć kanalizacji

19.12.2020

Urząd Gminy podpisał umowę z wykonawcą na dokończenie budowy sieci kanalizacji w Pogórskiej Woli i Ładnej.

W listopadzie br. do nowej sieci kanalizacyjnej podłączono już 200 domostw z przysiółku Wielkie Pole w Pogórskiej Woli. Pisaliśmy o tym tutaj: ‘200 posesji w Pogórskiej Woli zostało podłączonych do kanalizacji’.

Zakończenie bieżącego etapu planowane jest na październik 2022. Dzięki tej inwestycji w ciągu najbliższych 2-3 lat gmina Skrzyszów będzie skanalizowana w około dziewięćdziesięciu procentach.

– Po pewnych perypetiach, które były z wykonawcą, udało nam się doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca, mianowicie do podpisania umowy na przysiółku Poskle w Pogórskiej Woli. To inwestycja wyczekiwana od wielu, wielu lat, miejmy nadzieję, że teraz wykonawca sprawnie wykona to zadanie. Zakładamy, że w terminie 1,5 -2 lat wszystko zostanie ukończone – mówi wójt Marcin Kiwior.

W ramach zadania zostaną także wykonane roboty budowlane dotyczące 6 zlewni pompowni wraz 4 punktami włączenia w m. Ładna.

Wartość zadania wynosi ponad 6,5 mln złotych. Środki na jego wykonanie pochodzą z referencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN