Gmina Szczawnica idzie na pomoc swoim przedsiębiorcom

05.04.2020

Zwolnienia z płatności czynszów, lub rozłożenie na raty. Tak między innymi gmina Szczawnica chce wspomóc swoich przedsiębiorców. Uzdrowisko, które żyje przede wszystkim z usług turystycznych, planuje je wesprzeć i chociaż trochę ułatwić życie lokalnym firmom w czasie obecnego kryzysu. Wzorując się na ogólnopolskiej tarczy antykryzysowej, włodarze samorządu planują wprowadzić swój pakiet pomocowy.

Uzdrowisko nad Grajcarkiem rusza na pomoc swoim przedsiębiorcom. Jak informuje na urzędowej stronie internetowej burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, możliwe będą takie rozwiązania jak rozłożenie na raty oraz umorzenie czynszów z tytułu najmu lub dzierżawy nieruchomości stanowiących własność gminy. Chodzi tu o okres od 15 do 31 marca bieżącego roku – Procedura zgłoszenia wniosku przez poszkodowanego przez pandemię przedsiębiorcę ma być maksymalnie uproszczona – informuje burmistrz.

Gmina Szczawnica jest właścicielem zarówno budynków, działek, lokali użytkowych, nieruchomości oraz parkingów, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza. Przedsiębiorca składający wniosek musi w nim potwierdzić likwidację firmy, zawieszenie działalności lub brak dochodów.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN