W gminie Brzesko rozpoczyna się obowiązkowa inwentaryzacja domowych palenisk

23.01.2020

Jakie informacje mieszkańcy powinni przekazać w związku z tym, jak mają to zrobić i czemu posłużą zgromadzone dane?

Akcja prowadzona jest w związku z realizacją Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego. Informacje od mieszkańców mają być pomocne w szacowaniu wielkości emisji zanieczyszczeń i ocenie potrzeb związanych z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją i montażem odnawialnych źródeł energii.

Jak mówi wiceburmistrz Grzegorz Brach w Brzesku dofinansowano już wymianę 120 kopciuchów w domach prywatnych. Na decyzję czeka wniosek o wsparcie właścicieli kolejnych 400 przestarzałych palenisk, które mają zastąpić ekologiczne kotły.

Jesteśmy na liście rezerwowej czekamy aż zwolnią się kolejne finanse i gdy marszałek te pieniądze przesunie albo być może jeszcze dodatkowe pieniądze się uda pozyskać wtedy będziemy kontynuować program wymiany pieców.

Właściciele nieruchomości dane potrzebne do inwentaryzacji mogą przekazać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, którego adres znaleźć można TUTAJ lub poprzez ankietę, która będzie dostarczona do każdego punktu adresowego wraz z informacją o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami.

Dokumenty po wypełnieniu można złożyć bezpośrednio na dzienniku podawczym w magistracie lub elektronicznie przesłać pod adres ankieta@brzesko.pl. Jest na to czas do końca marca.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN