Gminy Skrzyszów i Ryglice będą miały wspólną ofertę turystyczną

01.03.2021

Dwie podtarnowskie gminy postanowiły połączyć swoje działania na rzecz promocji regionu.

Dzięki temu w przeciągu najbliższych kilku lat na terenie obu z nich powstaną między innymi wspólne trasy spacerowe, biegowe i rowerowe, dwie wieże widokowe w Świniogórze i na górze Kokocz oraz wspólna linia autobusowa do Krakowa przebiegająca przez Zalasową, Ryglice, Szynwałd, Skrzyszów i Tarnów.

Z gminą Ryglice chcemy się skupić głównie na kwestiach turystyki i rekreacji. Wydaje nam się, że mamy dobry pomysł dotyczący zagospodarowania przestrzeni na Świniogórze. Chcemy wyznaczyć ścieżki rowerowe, wspólne trasy na spacery, trasy na bieganie, trasy na grzyby. Chcemy zrobić taką wspólną ofertę turystyczną, gdzie będą atrakcje z naszej gminy i atrakcje z gminy Ryglice. Jeżeli będą już dwie gminy i skupią się na jednym obszarze, można zdecydowanie więcej i pieniędzy pozyskać, i ta promocja ma większy wymiar – mówi Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów.

Cała oferta wraz z wyszczególnieniem wszystkich atrakcji będzie wydawana w specjalnym folderze promocyjnym dystrybuowanym przez obie gminy.

Po spotkaniu obu włodarzy powstała już wstępna koncepcja zagospodarowania terenu, teraz gminy przystępują do projektów.

Jeśli uda się pozyskać pierwsze środki i wszelkie wymagane zgody, pierwsze prace w obu gminach mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Współpraca gmin została podjęta w ramach nowego okresu programowania na lata 2021-2027.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN