Gminy walczą, by zachować płynność finansową. Prawie 5-milionowy kredyt musi zaciągnąć Gmina Ryglice

15.05.2020

4 miliony 800 tysięcy złotych jest konieczne na dofinansowanie zaplanowanych inwestycji, ponieważ wpływy z podatków drastycznie od marca spadają.

W kwietniu wpływy były mniejsze o prawie 300 tysięcy, w marcu o 120 i dochody cały czas spadają.

Nie mamy innego wyjścia – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

– Jeżeli składki z podatków będą dalej takie, to będziemy musieli rezygnować z inwestycji, a mamy inwestycje, które realizujemy, mamy umowy podpisane i to nie jest takie proste, bo będziemy przed faktem takim, że przedsiębiorca, który wygrał przetarg i realizuje zadanie, będzie chciał wynagrodzenie, więc trochę jesteśmy pod ścianą, że te dodatkowe środki musimy zaciągnąć. Jak się okaże, ze stracimy płynność finansową, to będzie wtedy problem. Jeżeli nie uda się z kredytem, będą obligacje albo ostatnie wyjście kredyt, który mamy w rachunku roczny, ale w tym wypadku przed końcem roku musielibyśmy go spłacić.

Przypomnijmy, ze również Tarnów emituje obligacje na ponad 62 miliony zł, bo banki nie były chętne na udzielenie miastu kredytu.

Pieniądze są konieczne na spłatę zaciągniętych już kredytów, na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i realizację inwestycji unijnych.

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN