Gorlice: Bez szczepienia lub bez negatywnego wyniku testu nie wejdziesz do szpitala

15.10.2021

Gorlicki szpital chciał wpuszczać tylko zaszczepione osoby na oddziały. Tak wynika z wcześniejszego komunikatu placówki, który wprowadził nowe zasady odwiedzin chorych. Powiatowa lecznica zaktualizowała te reguły.

Do pacjenta na oddziale może wejść wyłącznie jedna, pełnoletnia osoba odwiedzająca. Wymagania wobec zaświadczeń, które powinna posiadać, zostały już dziś rozszerzone. Wciąż odwiedzającym może być osoba zaszczepiona przeciwko SARS -CoV-2. Uzupełniono jednak, że na oddział wejdą też bliscy chorego, którzy posiadają aktualny certyfikat ozdrowieńca lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin.

Z komunikatu wynika też, że wejścia nadzoruje pracownik oddziału, który mierzy temperaturę, pilnuje dezynfekcji rąk i tego, żeby mieć założoną maseczkę chirurgiczną. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji tj. gorączka, katar, kaszel czy ból gardła. Wizyta nie może trwać więcej niż 15 minut i będzie odnotowana w księdze odwiedzin.

Pozostałe zasady odwiedzin chorych w gorlickim szpitalu:
jednoczasowo w oddziale może przebywać maksymalnie 3 osoby odwiedzające, przy czym na sali chorych wyłącznie jedna osoba,
– umożliwia się dostarczanie artykułów i rzeczy osobistych dla pacjenta pod drzwi oddziału i tam przekazanie ich personelowi ( rzeczy należy ograniczyć do niezbędnego minimum),
– pacjent nie może opuszczać oddziału,
– osoby odwiedzające są zobowiązane do bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego,
– ostateczną akceptację oraz decyzję o możliwości odwiedzin podejmuje lekarz kierujący lub dyżurny.

Maria Mółka, fot. szpital.gorlice.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN