Gorlice: Policjanci przesiadają się na rowery!

21.06.2022

Dzielnicowi z gorlickiej policji przesiedli się z radiowozów na rowery. Przez wakacje będą patrolować ścieżki rowerowe i tereny rekreacyjne powiatu.

Co roku w wakacje wzrasta liczba rowerzystów, odwiedzających ziemię gorlicką. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w regionie nie tylko nie brakuje atrakcji dla miłośników dwóch kółek, ale stale ich przybywa.

Między innymi ścieżek rowerowych, dzięki którym można podziwiać piękno tutejszej przyrody. To powoduje wzrost zagrożenia, pod kątem zdarzeń drogowych, w których rowerzyści mogą uczestniczyć.

Stąd działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, którzy w okresie od wiosny do jesieni przesiadają się na rowery, aby być bliżej potencjalnych zagrożeń. Działania te będą wzmocnione w najbliższych dniach, gdy zaczną się wakacje.

Policjantów na kółkach będziecie mogli spotkać nie tylko na trasach dla rowerzystów, ale też w pobliżu najbardziej znanych atrakcji powiatu gorlickiego, jak chociażby wokół zalewu w Klimkówce.

Takie działania mają same w sobie wzmocnić też bezpieczeństwo wypoczywających, bo jak pokazał ubiegły sezon letni, rowerowe patrole skutecznie działały nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale w przypadku popełnianego przestępstwa, czy wykroczenia, były na miejscu szybciej od tych tradycyjnych.

Łukasz Raczkowski, fot. Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN