Górnikiewicz, Barwacz i Żmuda dołączają do Polski 2050 Szymona Hołowni

19.04.2021

Trójka tarnowskich radnych z klubu Nasze Miasto Tarnów jako pierwsi samorządowcy w regionie tarnowskim dołączyli w poniedziałek do partii Szymona Hołowni.

Chcemy, aby władza centralna dostrzegała nasz samorząd – mówiła podczas konferencji prasowej radna Grażyna Barwacz.

– Mocni działacze w partii, mocne partie są w stanie dużo pomóc samorządów. Nie mogliśmy wcześniej znaleźć tej właściwej i dopiero partia Szymona Hołowni to partia, z którą mamy wiele wspólnego. Więc działalność społeczna i rozeznanie w nastrojach społecznych, a także praca na rzecz samorządu.

Jednocześnie radni podkreślają, że zostają w klubie Nasze Miasto Tarnów. Jak powiedział Piotr Górnikiewicz, dostali oni zgodę na taki ruch ze strony Jakuba Kwaśnego i Tadeusza Żaka.

– Na razie działamy w formule naszego klubu i nic się tu nie zmienia. Będziemy budowali struktury. Na pewno od tego zaczniemy nasze działanie, jest sporo osób, które zaangażowały się w działania Polski 2050 Szymona Hołowni i na pewno będziemy te kręgi poszerzać po to, żeby wzmacniać tą pozycję w regionie. Widzimy po ostatnich rozdaniach rządowych, że ta kwota jaką otrzymaliśmy, czyli zero złotych, pokazuje w jakim miejscu jesteśmy i jak traktowany jest nasz samorząd.

Jak podkreślał na spotkaniu Rafał Komarewicz z zarządu regionu małopolskiego Polski 2050, trwają też rozmowy w innych samorządach z regionu tarnowskiego o przystąpieniu kolejnych samorządowców do partii Szymona Hołowni.

Posłuchaj:
Grażyna Barwacz
Piotr Górnikiewicz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN