Grając na komputerze wspomogą tarnowski Azyl – Charytatywny Turniej E-Sportowy w ZSME

25.01.2021

Z inicjatywą zorganizowania Charytatywnego Turnieju E-Sportowego League of School wyszli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Uczestnicy będą grać w 5-osobowych zespołach w darmową grę League of Legends, a opłata startowa w wysokości 5 złotych od osoby zostanie przekazana na zakup obroży i innych akcesoriów dla zwierzaków z Azylu dla psów i kotów w Tarnowie.

Cel zbiórki wybrali sami uczniowie – mówi Piotr Kapustka, opiekun projektu. – Jest to jedna z instytucji, z którą nawiązali kontakt i której chcieli pomóc. Sam pomysł wziął się z inicjatywy uczniów, którzy mnie odnaleźli. Ja od roku jestem zaangażowany w taką olimpiadę o nazwie ‘Zwolnieni z teorii’. Jest to idea, która polega na tym, ze uczniowie realizują projekt społeczny i przykładem takiego projektu jest właśnie charytatywny turniej. Dlaczego gra? Dlatego, że młodzi ludzie spędzają przy tym sporo czasu.

Turniej rozpocznie się 29 stycznia o 17.00 i w zależności od ilości zgłoszonych grup, będzie kontynuowany w kolejnych dniach.

Drużyny można zgłaszać do 28 stycznia włącznie. Szczegóły na https://zsme.tarnow.pl

Posłuchaj:
Piotr Kapustka
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN