Na granicy polsko-słowackiej ruszyły kontrole stanu zdrowia przyjezdnych!

11.03.2020

Od godziny 16.00 na granicy polsko-słowackiej pojawiły się wzmożone kontrole. Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać zostaną sprawdzeni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego czy służby medyczne. Kontroli czyli pomiarowi temperatury zostaną poddani wszyscy podróżujący autobusami i busami. Pasażerom mają być przyznawane karty lokalizacyjne tak, aby w razie ewentualnego późniejszego wystąpienia symptomów choroby służby mogły zidentyfikować wszystkich podróżnych.

– W Małopolsce będą dwa takie punkty: Chyżne-Trstená i Jurgów-Podspády, jednak na całej polsko-słowackiej granicy będzie pięć takich punktów. Będzie przede wszystkim dokonywany pomiar temperatury, jeżeli się okaże, że jest ktoś z podwyższoną temperaturą lub z innymi objawami świadczącymi o zakażeniu koronawirusem wtedy do działania będą przystępowały służby sanitarne – wyjaśnia Dorota Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Służby apelują o cierpliwość, bo w związku z wprowadzonymi od godziny 16.00 kontrolami na granicach mogą powstawać niewielkie korki. Jak dodaje Dorota Kądziołka, kontrolom nie będą poddawane osoby jadące autami osobowymi.

Posłuchaj:
Dorota Kądziołka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN