Grecja, Hiszpania i Bułgaria – to najpopularniejsze kierunki wakacyjne tarnowian

30.06.2020

Mimo trwającej na świecie pandemii mieszkańcy Tarnowa rezerwują zagraniczne wakacje i wycieczki. Jak się okazuje, wczasowicze najchętniej wybierają, jak co roku, kierunki południowe.

Część turystycznych regionów Europy wciąż nie jest dostępna dla turystów.

Nowe kierunki wakacyjne dopiero się otwierają – mówi Stanisław Franiak z biura podróży Barbara Travel i Rainbow.

-Z wiadomych powodów ten ruch jest mocno ograniczony. Na ten moment można powiedzieć, że otwarte niebo i możliwość przelotu, a także wypoczynku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa mamy głównie na kierunkach greckich. Chodzi o wyspy greckie: Rodos, Kreta, Zakhyntos, Korfu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też wyspy hiszpańskie: Fuerteventura, Teneryfa, Majorka.

Dodaje, że dużą popularnością cieszy się także Bułgaria, gdzie powstaje też wiele lokalnych połączeń turystycznych, a także Chorwacja. Ucierpią na pewno Włochy. Tam dostępne dla turystów jest na razie tylko południe kraju, głównie Sycylia i Kalabria.

Ze względu na epidemie koronawirusa 30-35 procent klientów zdecydowało się na zmianę kierunku, lub terminu wakacji. Wszyscy, którzy zdecydują się wyjechać zagranicę na wakacje mogą też liczyć na nieco niższe ceny niż w poprzednim roku.

Posłuchaj:
Stanisław Franiak
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN