Groźny pożar mieszkania w bloku [ZDJĘCIA]

27.08.2019

Do groźnego pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Wieniawskiego w Tarnowie doszło we wtorkowy wieczór. Po godzinie 18, w lokalu na czwartym piętrze pojawił się ogień, który szybko rozprzestrzeniał się po wszystkich pomieszczeniach.

W wyniku zdarzenia poparzony został właściciel mieszkania – starszy mężczyzna – relacjonuje st. kpt. Tomasz Malisiewicz, z tarnowskiej Straży Pożarnej. – Bardzo gwałtowny pożar, w momencie naszego wyjazdu ze strażnicy z naprzeciwka, widać było, że płomienie wychodzą na zewnątrz. Pożarem było objęte całe mieszkanie. W nim znajduje się sześć pomieszczeń, które są doszczętnie spalone. Poszkodowany został mężczyzna, w którym mieszkaniu wybuchł pożar. W momencie wynoszenia go z lokalu był przytomny. Mężczyzna miał poparzenia drugiego stopnia, około połowy ciała.

W trakcie działań, strażacy musieli ewakuować pozostałych mieszkańców bloku. – Ogień był tak duży, że mógł w każdej chwili się rozprzestrzenić – dodaje Tomasz Malisiewicz. – W momencie przybycia pierwszych strażaków, płomienie wychodziły na zewnątrz budynku. Do naszych zadań była m.in. ewakuacja 28 osób, mieszkańców tego bloku. Głównie klatką schodową. Jeżeli chodzi o ewakuacje poprzez balkon, bo była taka konieczność, ewakuowano szóstkę małych dzieci oraz dwoje osób dorosłych.

Strażacy w trakcie gaszenia pożaru wynieśli przez balkon kota. W sumie w działaniach brało udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka ochotnicza z Tarnowa – Rzędzin.

Przyczynę powstania pożaru bada tarnowska policja.

Posłuchaj:
Tomasza Malisiewicza
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN