Grupa przestępcza rozbita przez pograniczników – po dwóch latach śledztwa jest akt oskarżenia

26.10.2017

Akt oskarżenia dla grupy Polaków zamieszanych w sprzedaż środków odurzających na terenie Podhala. Tak zakończyło się dwuletnie śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Karpackiego Ośrodka Straży Granicznej w Nowym Sączu. Grupa miała obracać dużymi ilościami m.in. substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze odkryli na posesji jednego z oskarżonych 80 litrów gamma-butyrolaktonu (GBL) oraz innych substancji psychoaktywnych. Każda z nich mogła służyć do wytwarzania np. dopalaczy. GBL powszechnie znany jest jako rozpuszczalnik wchodzący w skład środków do czyszczenia felg, środków ochrony roślin, kosmetyków i leków. Ma przede wszystkim właściwości psychotropowe.

Znalezione substancje zostały poddane opinii biegłych. Ci stwierdzili, że z samego butyrolaktonu można było przygotować od 40 tys. do 80 tys. dawek dopalaczy. Śledczy znaleźli dowody na to, że grupa obracała znacznie większymi ilościami substancji. Szefowi procederu, grozi teraz kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Członkowie grupy czekają teraz na wyrok sądu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN